Portrait

Sardunaki.com'u daha iyi görüntüleyebilmek için lütfen tabletinizi yatay konuma getirin...

For a more pleasant experience, please view in landscape...
İzmir'de Harika Günler

İZMİR'DE HARİKA GÜNLER

HINCAL ULUÇ

SABAH GAZETESİ

Hayatımın en güzel 48 saatiydi desem abartmış mı olurum acaba diye düşündüm.. Değil.. Her anı sevgi, her anı keyif, her anı neşe ile dolu, hem de nasıl dolu dolu iki gün geçirdim İzmir'de anlatılmaz.. Ama gene de çalışacağım...

İzmir insanları.. Benim canlarım, aşklarım İzmir insanları.. Bu dünyaya sanki beni mutlu etmek için gelmiş, her yaştan, her cinsten yüzlerce binlerce kişi.. Beni sevgiye, ilgiye boğan İzmirliler...

Kısa bir dinlenme... Gene Karşıyaka.. Sardunaki.. Bir taverna.. Tıklım tıklım.. Nasıl eğleniyor insanlar...
İzmir insanı, Ege insanı bu.. İstanbullular gibi eşek yüküyle para verip somurtup oturmuyorlar.. Sonuna dek eğleniyorlar.. "Senin masa, benim masa" ayrımı da yok. Ayni çatının altındaki herkes dost, arkadaş.. İlle de hep birlikte eğleniliyor. 15 dakikada kaynaşıyorsunuz..
Gittiğimiz her yerde durum ayniydi.. Az önce yan masada sevgilisiyle sarmaş dolaş genç kız, bizim masadaki Güven'in kıpır kıpır haline bakıp "Canınız dans etmek istiyor galiba" diyor, kalkıp bir rock'n roll şovu yapıyorlar, bu kadar olur, mesela..
Serdar'ı dinleyeceğiz... Bu yüzden aklımız orda kalarak erken ayrıldık Sardunaki'den, bir dahaki sefere güneşi orda doğurmak kararıyla.. Sonra otel.. 4.5'da yatak.. 40'ından sonra azanı ne paklar biliyorum da.. 60'ından sonra azan için bir şey yok..
Sonra öğleye doğru bir veda kahvaltısı ve İstanbul uçağı..
Bitti..
Yazıyı en başından okudum.. Olmamış.. Yaşadığım güzellikleri, duyguları, sevgileri, coşkuları anlatmakta bu kadar başarısız olduğumu hatırlamıyorum..
İzmir, seni şimdiden özledim..
İzmir özledim seni.. Gözümde tütüyorsun.. Gözümde, burnumda, kalbimde tütüyorsun!..